Ogień na terenie kompleksu leśnego

Wczoraj w kraju odnotowano wiele pożarów lasów, w tym te najgroźniejsze, czyli pożary wierzchołkowe, które są bardzo trudne do opanowania.

Dziś, 24-go kwietnia, w godzinach popołudniowych otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Grzybów, w gminie Słubice, gdzie doszło do pożaru lasu. Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem GBA.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy pożar ściółki, który objął teren około 300 metrów kwadratowych, lecz przy silnych porywach wiatru rozprzestrzeniał się on dość szybko. Pożar udało się przyłapać przy pomocy dwóch linii gaśniczych, następnie teren pożaru został przelany. W trakcie naszych działań na miejsce dotarł zastęp z JRG nr 2 w Płocku.

Po zakończonych działaniach uzupełniliśmy wodę w zbiorniku i wróciliśmy do strażnicy.

Apelujemy o ostrożność w lasach, przy obecnej aurze nawet najmniejsza iskra może przyczynić się do powstania pożaru. W przypadku zauważenia ognia bądź dymu na terenie leśnym, należy to niezwłocznie zgłosić na numer alarmowy 998 – Państwowa Straż Pożarna lub 112 – Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

362[M]25 GCBA MAN TGA – JRG nr 2 w Płocku