Rodzina straciła dach nad głową – ruszyła zbiórka na odbudowę

Wczorajszy pożar w Nowym Wiączeminie pozbawił siedmioosobową rodzinę dachu nad głową. W internecie oraz stacjonarnie ruszyły zbiórki, mające na celu pozyskanie środków na odbudowę domu.

Pożar wyrządził bardzo duże szkody w wyniku których całkowitemu spaleniu uległa konstrukcja i pokrycie dachu, a ponadto niezbędne okazało się wyburzenie części komina oraz szczyt budynku. Spalone zostało również jedno z pomieszczeń w części mieszkalnej, a pozostałe pomieszczenia zostały znacznie zadymione i w niewielkim stopniu zalane. W wyniku pożaru spłonęło również wiele rzeczy zlokalizowanych na poddaszu i w części gospodarczej budynku.

Niestety do zdarzenia doszło tuż przed Świętami Wielkanocnymi, które rodzina będzie musiała przeżywać inaczej niż zwykle. Budynek zamieszkiwało 7 osób, z czego 4 to dzieci poniżej 10-go roku życia. W chwili obecnej budynek został doraźnie zabezpieczony przy pomocy plandek, ale jest to rozwiązanie krótkotrwałe i niepozwalające na normalne korzystanie z budynku. Dom nadaje się do generalnego remontu.

Na portalu zrzutka.pl pojawiła się zbiórka środków na odbudowę budynku po pożarze. Ponadto w pomoc zaangażowała się Rada Sołecka z Nowego Wiączemina, za pośrednictwem której również można przekazać wsparcie.

Szanowni Państwo! Ludzie dobrej woli .

Rada Sołectwa. Nowy Wiączemin gm. Słubice. pow. Płocki.

Zwracamy się do Państwa o pomoc dla rodziny z naszego sołectwa, która w dniu  04.04.2023 r  poniosła straty w wyniku pożaru jaki wystąpił, na budynku mieszkalnym.

Spłonął cały dach, uszkodzone  i zniszczone zostały ściany ze szczytami.

Pomieszczenia mieszkalne zostały zalane wodą podczas gaszenia, na chwilę obecną  dom nie nadaje się do zamieszkania, i wymaga generalnego remontu .

W domu zamieszkuje 7 osób w tym czworo dzieci w wieku do lat 10. Bardzo prosimy i za wszystko z góry dziękujemy, środki finansowe można kierować do członków rady sołectwa pod numer tel. 608348812 oraz 698232017.

Wpłaty można dokonywać także na zrzutka.pl, link pod zdjęciem.

Za przekazaną pomoc dziękujemy!