Ognista Krew w ramach akcji 4heroes już w najbliższą sobotę w Słubicach!

Zapotrzebowanie na krew w sezonie letnim jest zdecydowanie większe. Obok planowych zabiegów, niestety dochodzi w tym czasie do wielu wypadków i zdarzeń nagłych. Poszkodowani z tych właśnie zdarzeń często pilnie potrzebują naszej krwi.

Już w najbliższą sobotę, 19-go sierpnia w godzinach 9:00 – 13:00, przy naszej strażnicy (ul. Płocka 59a, 09-533 Słubice) zaparkuje Mobilny Punkt Poboru Krwi. Będzie to już 5-ta wizyta tego pojazdu przy naszej strażnicy. Akcja odbędzie się w ramach kampanii 4heroes, której ambasadorami są m.in. Krzysztof Hołowczyc, Marcin Możdżonek, Łukasz Juras Jurkowski, czy zespół Łydka Grubasa. W dotychczasowych akcjach do oddania krwi zgłosiły się 72 chętnie osoby, z czego dawcami zostało 53 osoby. Daje to łącznie 23 850 ml krwi pozyskanej do ratowania życia i zdrowia ludzkiego.

Organizatorami akcji są: Ochotnicza Straż Pożarna w Słubicach oraz Klub Honorowych Dawców Krwi Legion Oddział w Płocku. Wydarzenie Honorowym Patronatem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik, a partnerami wydarzenia są: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, Stowarzyszenie Ambitni w Działaniu, Samorząd Województwa Mazowieckiego, Samorząd Powiatu Płockiego, Hotel Kawallo, Pizzeria Festa Italiana, Kozłowski Fotografia, Agencja Eventowa Recon oraz Centrum Nadruku.

Najbliższa akcja, będąca małym jubileuszem zbiórki krwi w Słubicach, bogata będzie w wiele atrakcji, w tym również dla najmłodszych. Dzięki wsparciu Radnej Rady Powiatu Płockiego Marty Michalak, przy naszej strażnicy pojawią się m.in. dmuchane zjeżdżalnie, wata cukrowa i popcorn z firmy GabiLand Gąbin. Odwiedzający będą mogli zapoznać się z wyposażeniem samochodów pożarniczych i radiowozu policyjnego oraz nauczyć się podstaw pierwszej pomocy, którą prezentować będą instruktorzy z Centrum Edukacji Legionu. Swoje stoisko przygotuje również Koło Gospodyń Wiejskich Słubiczanki, gdzie będą czekać produkty regionalne do skosztowania i nabycia. Na dawców czekać będą zestawy czekolad z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, upominki od Klubu Legion oraz poczęstunek przygotowany przez Hotel Kawallo. Ponadto podczas akcji będzie możliwość zarejestrowania się w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego. Procedura pobrania materiału genetycznego trwa kilka minut i polega na zrobieniu wymazu z jamy ustnej. Jest całkowicie bezinwazyjna. Za akcję rejestracji odpowiedzialne będzie Stowarzyszenie Razem – dla Miasta i Gminy Gąbin w osobach Lidii Kotowicz i Wioletty Józkowiak, które już kolejny rok zaangażowane są w powiększanie bazy dawców fundacji DKMS.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia terenów przy naszej strażnicy już w najbliższą sobotę – 19-go sierpnia w godzinach 9:00 – 13:00. Każdy z nas może zostać bohaterem i pomóc ratować ludzkie życie i zdrowie.