Ostatnie pożegnanie Druha Adam Sierockiego

Fot. PSL Gąbin

Niestety w ziemskim życiu zawsze dochodzimy do czasu kiedy trzeba się rozstać. Rozstać z życiem, rodziną oraz przyjaciółmi. Jednak wszyscy wierzymy, że jeszcze się spotkamy.

Dziś, 5-go lutego, w kościele w Łącku odbyło się uroczyste pożegnanie Druha Adama Sierockiego, który przegrał walkę z chorobą i odszedł na wieczną służbę. W uroczystości udział wzięli m.in. Wicemarszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej – Piotr Zgorzelski, Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik, Starosta Powiatu Płockiego – Mariusz Bieniek, samorządowcy z terenu powiatu płockiego oraz powiatów sąsiednich, strażacy ochotnicy, wśród nich Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Słubicach – Krzysztof Dylicki i członkowie Polskiego Stronnictwa Ludowego. Cześć zmarłemu oddały również poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych, w tym OSP w Słubicach w składzie Marek Tarka, Paweł Rybarczyk i Michał Dylicki; Powiatu Płockiego i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

W trakcie Eucharystii słowa Biskupa Płockiego Piotra Libery do zgromadzonych przekazał Dyrektor Ksiądz Roman Bagiński. Po zakończeniu Mszy Świętej zmarłego pożegnali: Córka, Wicestarosta Płocki – Iwona Sierocka, Wicemarszałek Sejmu RP – Piotr Zgorzelski, Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Płocku – Hilary Januszczyk oraz Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Łącku – Jarosław Klimek. Druha Adam Sierocki został pośmiertnie odznaczony Medalem im. Wincentego Witosa – najwyższym odznaczeniem Polskiego Stronnictwa Ludowego, Medalem Pamiątkowym Pro Masovia oraz Medalem honorowym im. Bolesława Chomicza nadanym przez Prezydium Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Ciało zmarłego Druha Adama Sierockiego w asyście wozów strażackich przejechało na cmentarz w miejscowości Korzeń, gdzie przy honorach pocztów sztandarowych oraz dźwiękach syren samochodów strażackich spoczęło w grobie.

Druh Adam Sierocki był wieloletnim Radnym Rady Powiatu Płockiego, w tym również Przewodniczącym i Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu, członkiem władz powiatowych Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Płocku, pełniąc zaszczytną funkcję Honorowego Wiceprezesa, członkiem Prezydium Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Łącku, członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Łącku oraz członkiem władz gminnych, powiatowych i wojewódzkich Polskiego Stronnictwa Ludowego. Był on również serdecznym przyjacielem naszej jednostki, którą wspierał w wielu przedsięwzięciach oraz uczestniczył w ważnych wydarzeniach takich jak Jubileusze czy Walne Zabrania. Zostanie zapamiętany jako człowiek ciepły, dobry i życzliwy, dla którego celem nadrzędnym była pomoc innym.

Pogrążonej w smutku rodzinie przekazujemy najszczersze wyrazy współczucia. Tej pustki nie da się wypełnić, lecz Druh Adam Sierocki dzięki swojej postawie pozostanie na zawsze w pamięci wielu strażaków i mieszkańców powiatu płockiego.