Samochód osobowy wypadł z drogi [WIDEO]

Podczas jazdy w warunkach zimowych należy zwrócić szczególną uwagę na stan drogi oraz możliwość jej miejscowego oblodzenia. Ponadto zagrożenie mogą stanowić również dzikie zwierzęta.

Dziś, 7-go lutego w godzinach porannych dyżurny SK KM PSP w Płocku odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Studzieniec, w gminie Słubice, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 575. Zgłoszenie mówiło o osobie zakleszczonej w pojeździe. Do zdarzenia udaliśmy się zastępami GBA oraz GLBA-Rt.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy pojazd osobowy marki Volkswagen w przydrożnym rowie. Po szybkim rozpoznaniu nie stwierdzono w pojeździe, ani jego najbliższej okolicy żadnych osób. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone, z ruchu został wyłączony jeden pas drogi, a ratownicy przystąpili do ręcznego kierowania ruchem. Od pojazdu odłączony został akumulator. W związku z możliwością wystąpienia szoku u poszkodowanego podjęta została decyzja o przeszukaniu okolicznych zarośli i fragmentu lasu.

W trakcie naszych działań na miejsce dotarły zastępy z JRG nr 2 i JRG nr 3 w Płocku, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol Policji. W trakcie penetracji lasu ratownicy otrzymali informację o pojawieniu się kierowcy pojazdu na miejscu zdarzenia. Okazało się, iż nie potrzebował on pomocy medycznej. Oddalił się od pojazdu w celu organizacji pomocy w wyciągnięciu samochodu w rowu. W związku z zagrożeniem wyciekiem płynów eksploatacyjnych do gruntu ratownicy udzielili pomocy w wyciągnięciu pojazdu z przydrożnego rowu.

W związku z brakiem zagrożenia zastępy zakończyły swoje działania i wróciły do swoich strażnic, a dalsze czynności na miejscu prowadziła Policja.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

369[M]68 GLBA-Rt Iveco Daily – OSP w Słubicach

362[M]40 GLBM-Rt Opel Movano – JRG nr 2 w Płocku

363[M]21 GBA Scania P360 – JRG nr 3 w Płocku

W02 ?? ZRM P Volkswagen Crafter – WSPRiTS w Płocku

Y 208 Policja Skoda Yeti – KP w Gąbinie

Mapa Polski Targeo