Ostatnie Pożegnanie Druha Józefa Mariana Piątkowskiego

Moment odejścia na Wieczną Służbę członka strażackiej rodziny nigdy nie jest odpowiedni. Zawsze pozostawia On po sobie pustkę, której echo odbija się w jednostce bardzo długo.

W miniony wtorek, 6-go stycznia, przyszło nam, po raz ostatni na ziemskiej drodze, pożegnać Druha Józefa Mariana Piątkowskiego – Członka Ochotniczej Straży Pożarnej w Łaziskach, który w wieku 67 lat odszedł na Wieczną Służbę.

Druh Józef został ostatni raz pożegnany przy strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Łaziskach, a następnie w asyście samochodów OSP z terenu gminy Słubice udał się do Kościoła Parafialnego w Słubicach. W uroczystości pogrzebowej udział wziął pododdział strażaków, pod dowództwem Honorowego Komendanta Gminnego ZOSP RP w Słubicach – Wiesława Cichosza, w skład którego weszły poczty sztandarowe OSP w Słubicach (Marek Tarka, Przemysław Adamowicz, Marek Bogiel), OSP w Juliszewie i OSP w Wiączeminie Polskim oraz druhowie z OSP w Słubicach (Krzysztof Dylicki, Adam Rączka, Michał Dylicki), OSP w Łaziskach, OSP w Grzybowie i OSP w Wiączeminie Polskim. Na zakończenie Eucharystii, w imieniu strażaków, zmarłego pożegnał Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Słubicach – Krzysztof Dylicki. Po Mszy Świętej nastąpił przemarsz na cmentarz parafialny oraz złożenie ciała do grobu. Zgodnie ze strażacką tradycją, chwili tej towarzyszyły dźwięki sygnałów samochodów pożarniczych.

Po uroczystości głos zabrał Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Łaziskach – Józef Walewski, który podziękował wszystkim za udział i godne pożegnanie Druha Józefa, a następnie pododdział został rozformowany i strażacy udali się do swoich jednostek.