Ostatnie pożegnanie druha Ryszarda Osieckiego

W minioną sobotę, 5-go lutego, z wielkim smutkiem i żalem pożegnaliśmy Druha Ryszarda Osieckiego – wieloletniego, zasłużonego członka Ochotniczej Straży Pożarnej w Juliszewie.

W wieku 72 lat, na Wieczną Służbę u boku Świętego Floriana odszedł Druh Ryszard Osiecki, który przez wiele lat, z wielkim zaangażowaniem i oddaniem, pracował na rzecz lokalnego społeczeństwa.

Uroczystość pogrzebowa odbyła się w Kościele Parafialnym w Zycku Polskim, a w uroczystości, bardzo licznie udział wzięli strażacy ochotnicy z terenu Gminy Słubice oraz Parafii Zyck. W ostatniej drodze Druha Ryszarda uczestniczyły poczty sztandarowe OSP w Juliszewie, OSP w Słubicach (Marek Tarka, Przemysław Adamowicz, Rafał Górecki), OSP w Wiączeminie Polskim i OSP w Piotrkówku oraz druhowie z OSP w Juliszewie, OSP w Słubicach (Krzysztof Dylicki, Marek Bogiel), OSP w Grzybowie, OSP w Wiączeminie Polskim i OSP w Suchodole. Pododdział poprowadził Komendant Gminny ZOSP RP – Wiesław Cichosz. Ponadto to zmarłego pożegnał również poczet sztandarowy Zarządu Gminnego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Słubicach.

Na zakończenie Eucharystii, w imieniu wszystkich strażaków, Druha Ryszarda pożegnał Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Słubicach – Krzysztof Dylicki, który pokrótce przybliżył działalność Druha Ryszarda w ramach Ochotniczej Straży Pożarnej w Juliszewie, jednocześnie dziękując za wiele lat owocnej współpracy oraz poświęcenia.

Ciało Druha Ryszarda, w asyście pododdziału strażaków, pocztów sztandarowych oraz przy dźwiękach syren wozów strażackich, złożone zostało na Cmentarzu Parafialnym w Zycku Polskim. Tej ostatniej ziemskiej drodze towarzyszyły również dźwięki utworu „Cisza”, którą odegrał Kapelmistrz Orkiestry Dętej OSP w Słubicach – Szymon Ogrzebacz.