Ostatnie pożegnanie Druha Stefana Cieślaka z OSP w Sielcach

Rozstania, szczególnie te ostateczne są bardzo trudne. Jest to bardzo ciężki moment dla członków rodziny, w tym również dla członków rodziny strażackiej.

Dziś, 25-go lutego w Kościele Parafialnym w Słubicach odbyło się ostatnie pożegnanie Druha Stefana Cieślaka, wieloletniego Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Sielcach oraz Komendanta Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Sannikach, z którym wielokrotnie mięliśmy okazję spotykać się podczas uroczystości kościelnych i okolicznościowych.

W żałobnej Mszy Świętej, obok członków rodziny, przyjaciół i znajomych, udział wzięli również druhowie strażacy oraz poczty sztandarowe: OSP w Sielcach, OSP w Słubicach (Marek Tarka, Marek Bogiel, Adam Rączka), OSP w Sannikach, OSP w Brzezi, OSP w Czyżewie, OSP w Staropolu i OSP w Szkaradzie. Pododdział poprowadził Komendant Gminny ZOSP RP w Słubicach – Wiesław Cichosz, a w pododdziale znalazł się również Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Słubicach – Krzysztof Dylicki.

Po Eucharystii ciało Druha Stefana, w asyście pocztów sztandarowych oraz samochodów pożarniczych odprowadzone zostało na cmentarz parafialny, gdzie przy akompaniamencie syren wozów bojowych spoczęło w mogile.