Ostatnie pożegnanie druha strażaka

fot. OSP w Gąbinie

Jedynym zdarzeniem pewnym dla człowieka podczas ziemskiej wędrówki jest jego odejście do domu Pana, wszystko inne w życiu może lecz nie musi się zdarzyć.

Dziś, 26-go stycznia poczet sztandarowy z naszej jednostki w składzie: Marek Tarka, Krzysztof Dobaczewski i Michał Dylicki, uczestniczył w ostatnim pożegnaniu wieloletniego członka OSP w Gąbinie druha Jana Klimkiewicza. Uroczystości żałobne odbyły się na cmentarzu parafialnym w Gąbinie.

W uroczystości obok bliskich i znajomych druha Jana uczestniczyli również strażacy z OSP w Gąbinie, wraz z pocztem sztandarowym oraz Orkiestra Dęta OSP w Gąbinie. Złożeniu do grobu ciała druha Jana, zgodnie z ceremoniałem towarzyszył dźwięk syren strażackich.

Druh Jan był związany również ze Słubicami poprzez swoją pracę zawodową. W tym czasie wspierał również naszą jednostkę wykorzystując swoje umiejętności i wiedzę w zakresie spawania. Niestety nadszedł dzień kiedy musiał odejść na wieczną służbę.

Rodzinie i najbliższym przekazujemy serdeczne wyrazy współczucia oraz informację, że druh Jan na zawsze będzie w naszej pamięci.