Otworzyliśmy serca dla małego Bruna!

Ochotnicza Straż Pożarna od zawsze u swoich podstaw miała pomoc potrzebującym. Zadanie to realizowane może być nie tylko podczas działań ratowniczo-gaśniczych.

Pierwszy raz druhowie z naszej jednostki pomagali Brunowi w 2017 roku, kiedy to wspólnie z druhami z jednostek OSP w Juliszewie, OSP w Łaziskach i OSP w Grzybowie oddawaliśmy krew niezbędną do przeprowadzenia operacji. Nadal istnieje duże prawdopodobieństwo, iż krew będzie ponownie potrzebna. Można ją oddawać w siedzibach RCKiK lub podczas akcji terenowych podając następujące dane: Bruno Drozd, Klinika Kardiochirurgii ICZMP w Łodzi, ul. Rzgowska 281/289.

Kilka tygodni temu okazało się, iż Bruno potrzebuje kosztownej zagranicznej operacji, a jego rodzina i znajomi prowadzą starania związane ze zgromadzeniem niezbędnej kwoty. Podjęliśmy decyzę o zorganizowaniu koncertu charytatywnego. Koncert doszedł do skutku wczoraj – 17-go lutego w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach.

Inicjatorami tego wydarzenia byli przedstawiciele naszej jednostki: Aleksandra Witczeska, Krzysztof Dobaczewski oraz Michał Dylicki. W trakcie koncertu pieniądze do puszek zbierali wolontariusze Fundacji Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej. Na scenie wystąpili: Orkiestra Dęta OSP w Słubicach, pod batutą Kapelmistrza Szymona Ogrzebacza, Zespół Ludowy Grzybowianki i Grzybowiacy pod kierownictwem Edyty Piegowskiej oraz zespól MEDION. Dodatkowo przed budynkiem biblioteki zainteresowani mogli zapoznać się ze sprzętem jaki znajduje się na wyposażeniu naszej jednostki, gdzie obecni byli druhowie pod dowództwem Prezesa Marka Tarki. Ponadto na zaproszenie odpowiedzieli druhowie z OSP Juliszewie, OSP w Dobrzykowie, OSP w Grzybowie, OSP w Łaziskach i OSP w Troszynie Polskim. Słodki poczęstunek przygotowały przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich w Słubicach, pod przewodnictwem Katarzyny Cieślak. W koncercie uczestniczył również Wójt Gminy Słubice – Jacek Kozłowski.

Koncert poprowadził Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Słubicach Artur Bedyk, który zaprosił na scenę Małego Bruna wraz z rodzicami oraz przedstawicieli OSP w Słubicach w osobach Aleksandry Witczeskiej, Marka Tarki, Krzysztofa Dobaczewskiego oraz Michała Dylickiego. Rodzice podziękowali za przybycie i otwarcie serca. Genezę organizacji wydarzenia przedstawił Michał Dylicki, a delegacja strażaków wręczyła Brunowi symboliczne prezenty w postaci strażackiej maskotki oraz samochodu pożarniczego.

Dodatkową atrakcją była licytacja kalendarza ściennego na rok 2019 z autografem Mariusza Pudzianowskiego, który w ramach pomocy przekazany został przez Piotra i Pawła Milczarskich z OSP w Nowym Duninowie. Dzięki niemu do puszek wolontariuszy trafiło 350 zł. Odbyła się również licytacja maskotki policyjnej, która przekazana została przez Kierownika Komisariatu Policji w Łącku Waldemara Zawadzkiego – dzięki temu puszki wolontariuszy zasilone zostały o kolejne 310 zł. Ponadto dzięki zaangażowaniu Marty Michalak udało się pozyskać gadżety reklamowe ze Starostwa Powiatowego w Płocku, które mogli nabyć uczestnicy koncertu. Piotr i Paweł Milczarscy przeprowadzili również internetową licytację koszulki Mistrza Polski Superligi w Tenisie Stołowym Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki.

W sumie dzięki życzliwości uczestników koncertu udało się zgromadzić fantastyczną kwotę 8 568,70 zł, która wpłacona zostanie na konto Fundacji.

Zebrana kwota pozwoliła zrobić kolejny krok do operacji, jednakże nie jest to jeszcze koniec. Do zebrania pełnej sumy jeszcze trochę brakuje, dlatego też osoby, które mają możliwość i chęć wsparcia małego Bruna w tej nierównej walce mogą przekazywać środki za pomocą fundacji siepomaga:


lub poprzez fundację Serce Dziecka:

Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej

Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa

17 1160 2202 0000 0000 8297 2843

koniecznie z dopiskiem: ZC 8329 Bruno Drozd

www.sercedziecka.org.pl – Bruno Drozd

Zapraszamy również na Bazarek charytatywny Bruna – Wojownika z połową serduszka, gdzie kupując ciekawe przedmioty można wspomóc zbiórkę pieniędzy.