Pierwszy Cross Country na terenie gminy Słubice

Cross Country Motocykli Zabytkowych i Klasycznych to wydarzenie dla fanów motocykli, które w miniony weekend odbyło się w Grzybowie, w gminie Słubice.

Uczestnicy wydarzenia gościli w Grzybowie od piątku, 26-go sierpnia do niedzieli, 28-go sierpnia, tworząc na miejscu swoiste miasteczko fanów zabytkowych i klasycznych motocykli. Całość wspierana była mocno przez gospodarza terenu, członka OSP w Grzybowie, druha Wiesława Milczarka.

Głównym punktem wydarzenia była sobota, 27-go sierpnia, kiedy to rozgrywane były wyścigi, z podziałem na różne kategorie jednośladów. Zawodom towarzyszyły stoiska, na których można było nabyć pamiątki, wziąć udział w loterii, podziwiać artystyczne figury ze stali oraz skosztować lokalnych specjałów. Gospodarzom dopisywała wspaniała pogoda, z praktycznie bezchmurnym niebem i wysoką temperaturą.

Nad bezpieczeństwem uczestników oraz widzów zastęp GBA z naszej jednostki (Aleksandra Witczeska, Marek Tarka, Krzysztof Dobaczewski, Paweł Rybarczyk, Przemysław Adamowicz i Michał Dylicki), druhowie z jednostki OSP w Suchodole oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Cieszymy się, że zmaganie przebiegły bezpiecznie i oprócz małych, niegroźnych wywrotek i uszkodzeń maszyn, obyło się bez osób poszkodowanych.

Gratulujemy organizatorom pracy włożonej w profesjonalne przygotowanie wydarzenia. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy dzielnie walczyli na torze. Dziękujemy za zaufanie i za zaproszenie. Mamy nadzieję, że uda się spotkać przy kolejnych edycjach imprezy.