Pochylone drzewo oraz owady

Aura jest zmienna, a w ostatnich dniach bywa często miejscami gwałtowna co może przyczyniać się do powstawania zagrożeń.

Dziś, 21-go czerwca w godzinach przedpołudniowych otrzymaliśmy dyspozycję, aby udać się zastępem SH18 do miejscowości Nowe Wymyśle, w gminie Gąbin, gdzie drzewo niebezpiecznie przechyliło się w kierunku budynku.

Na miejscu pracował już zastęp z OSP w Gąbinie. Niezbędne było dotarcie na wysokość kilku, a nawet kilkunastu metrów, żeby stopniowo i bezpiecznie można było usunąć zagrożenie. Przy pomocy sprzętu spalinowego udało się sprawnie przeprowadzić działania i zastępy mogły wrócić do swoich strażnic.

Siły i środki:

369[M]40 GLBM-Rt Mercedes-Benz Sprinter – OSP w Gąbinie

369[M]67 SH Star 29 – OSP w Słubicach

Kolejne zgłoszenie wpłynęło do nas w godzinach wieczornych. Tym razem chodziło o zagrożenie związane z szerszeniami, które osiedliły się w konstrukcji dachu budynku mieszkalnego, w miejscowości Grzybów, w gminie Słubice. Do tego zgłoszenia udaliśmy się zastępem GLBA-Rt.

Ratownik w kombinezonie ochronnym, przy pomocy drabiny dostał się na wysokość konstrukcji dachu, zlokalizował gniazdo oraz przy pomocy środków chemicznych zneutralizował zagrożenie i usunął gniazdo. Dodatkowo sprawdzone zostało poddasze budynku, gdzie nie znaleziono innych gniazd. Na tym nasze działania zostały zakończone.

Siły i środki:

369[M]68 GLBA-Rt Iveco Daily – OSP w Słubicach