Poranny pożar sadzy [WIDEO]

Dziś, 19-go lutego we wczesnych godzinach porannych dyspozytor SK KM PSP w Płocku odebrał zgłoszenie o pożarze sadzy w budynku mieszkalnym, w miejscowości Zyck Polski, w gminie Słubice.

Zgodnie z dyspozycją do zdarzenia udaliśmy się zastępem GBA, na którego wyposażeniu znajduje się niezbędny w tego typu sytuacjach sprzęt. Kiedy dotarliśmy na miejsce zgłoszenie zostało potwierdzone. Po szybkim rozpoznaniu przystąpiliśmy do działań. W trakcie naszych działań na miejsce dotarł również zastęp z JRG nr 2 w Płocku.

W pierwszej kolejności wygaszony został piec, następnie przy pomocy sprzętu kominiarskiego przystąpiliśmy od czyszczenia przewodu komina z palącej się sadzy. Duża ilość dymu, która wydostała się do wnętrza budynku została usunięta przy pomocy wentylatora oddymiającego. Wielokrotne czyszczenie komina doprowadziło do usunięcia sadzy. Na zakończenie działań budynek został dokładnie sprawdzony, lecz konstrukcja dachu w obrębie komina nie nosiła oznak wysokiej temperatury.

Po zakończeniu działań zastęp wrócił do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku

Mapa Polski Targeo