Pomoc policji i dogaszanie pogorzeliska

Ratownicy po wczorajszych nocnych działania nie zdążyli dobrze odpocząć, a kolejny dzień przyniósł nowe zdarzenia, gdzie potrzebna była pomoc strażaków.

Dziś, 22-go stycznia w godzinach przedpołudniowych otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się na ul. 10-go kwietnia w Słubicach, gdzie policja potrzebowała pomocy w siłowym wejściu do mieszkania. Do zdarzenia udaliśmy się zastępem GBA.

Na miejscu swoje działania prowadził już patrol policji. Okazało się, iż mężczyzna z nieznanych przyczyn zamknął się w budynku gospodarczym. Po krótkich działaniach mężczyzna opuścił pomieszczenie, lecz niezbędna okazała się pomoc Zespołu Ratownictwa Medycznego, który również pojawił się na miejscu.

Po przekazaniu mężczyzny pod opiekę ratowników medycznych działania naszego zastępu zakończyły się i powrócił on do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

W02 22 ZRM S Volkswagen Crafter – WSPRiTS w Płocku

Y 208 Policja Skoda Yeti – KP w Gąbinie

Mapa Polski Targeo

Okazało się, iż nie było to ostatnie zgłoszenie tego dnia. Kilkanaście minut po powrocie do strażnicy ponownie rozległ się alarm. Tym razem dyżurny SK KM PSP w Płocku skierował nasz zastęp do miejscowości Grzybów na miejsce wczorajszego pożaru budynku mieszkalnego. Do zdarzenia udaliśmy się zastępem GBA.

Na miejscu okazało się, iż prowadzone były prace rozbiórkowe pozostałości po budynku. Natrafiono podczas nich na zarzewie ognia. W celu likwidacji zagrożenia podany został jeden prąd wody w natarciu. Zagrożenie zostało zneutralizowane, a teren jeszcze raz sprawdzony. Nie stwierdzono innych zarzewi.

Po zakończeniu działań zastęp uzupełnił wodę w zbiorniku i wrócił do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

Mapa Polski Targeo