Powalone drzewo i zerwana linia

Wczoraj, 17-go września w godzinach popołudniowych otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Nowosiadło, w gminie Słubice, gdzie złamane drzewo zablokowało drogę.

Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem GBA. Kiedy dotarliśmy na miejsce zastaliśmy powalone drzewo, które upadając zerwało linię energetyczną i zablokowało drogę. Ponadto jeden ze słupów zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie drogi został w wyniku tego zdarzenia znacznie pochylony w kierunku drogi i groził upadkiem na jezdnie.

Dokonaliśmy sprawdzenia obecności napięcia w przewodach zerwanej linii, a następnie zabezpieczyliśmy teren, blokując całkowicie drogę. Przy pomocy pilarki spalinowej usunęliśmy części drzewa, które nie znajdowały się na linii. Kiedy na miejsce dotarł zakład energetyczny, przy pomocy piły do stali i betonu przewrócony został pochylony słup i usunięty poza drogę. Drzewo leżące na linii zostało usunięte, a nasze działania zostały zakończone.

W drodze powrotnej do strażnicy natrafiliśmy na złamany konar drzewa, który blokował jeden pas jezdni w miejscowości Juliszew, w ciągu drogi powiatowej. Konar utrudniał ruch w niebezpiecznym miejscu, między zakrętami. Przy pomocy pilarki spalinowej konar został pocięty na drobne, usunięty poza drogę, a miejsce zostało zamiecione przy pomocy szczotek.

Po zakończonych działaniach zastęp wrócił do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

Ford Ranger – Pogotowie Energetyczne