Pożar lasu w Grzybowie

Dziś, 19-go kwietnia, w godzinach wieczornych, do dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej w Płocku wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu w miejscowości Grzybów, gm. Słubice.

Nasi druhowie zbierający się w okolicach kościoła i czekający na zakończenie liturgii i objęcie warty przy Grobie Pańskim, zostali zaalarmowani dźwiękiem syreny o dyspozycji. Do zgłoszenia udaliśmy się zastępami GBA i GLBM-Rt.

Kiedy pierwszy z naszych zastępów dotarł na miejsce zastaliśmy pożar ściółki leśnej i krzewów na powierzchni około 300 metrów kwadratowych. Rozwinięta została linia główna oraz dwie linie gaśnicze. Pożar został szybko przyłapany, a następnie pogorzelisko zostało przelane. W trakcie naszych działań na miejsce dotarł zastęp z JRG nr 2 w Płocku, który w związku z opanowaniem sytuacji został alarmowo przedysponowany w związku z dużym pożarem w innej części powiatu.

Nasi druhowie przelali pogorzelisko, które na zakończenie zostało ponownie sprawdzono, a po stwierdzeniu braku zagrożenia zastępy zakończyły działania, udały się na tankowanie i wróciły do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

369[M]68 GLBA-Rt Iveco Daily – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku