Gasiliśmy pożar traw i zarośli

Dziś, 18-go kwietnia, w godzinach wieczornych otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Juliszew, w gminie Słubice, gdzie doszło do pożaru trawy.

Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem GBA. W niedużej odległości od miejsca pożaru okazało się, że pożar ma miejsce w trudnym terenie, gdzie znajdują się torfowiska. W takim terenie bardzo łatwo o zakopanie się samochodu bojowego, którego wyciągnięcie później jest bardzo problematyczne i niebezpieczne. Po informacjach od mieszkańców i próbach dojazdu dwoma drogami, udało się dojechać blisko miejsca pożaru. Na miejscu zastaliśmy pożar suchej trawy i zarośli, który objął teren ok. 500 metrów kwadratowych. W pierwszej kolejności, po pierwszej nieudanej próbie dojazdu, do akcji ruszyli ratownicy z tłumicami, którzy przyłapali ogień w najbardziej newralgicznych miejscach. Następnie rozwinięte zostały linie gaśnicze i płomienie w zaroślach zostały zgaszone. Ostatnim zadaniem było dokładne przelanie okolicy drzew oraz pogorzeliska. Teren został ponownie sprawdzony, a po stwierdzeniu baraku zagrożenia działania na miejscu zostały zakończone.

Wracając do strażnicy uzupełniliśmy wodę w zbiorniku oraz ułożyliśmy i przeczyściliśmy zabrudzony sprzęt, tak aby był gotów do kolejnych działań.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach