Pożar spowodowany zwarciem linii energetycznej

Prawdopodobną przyczyną dzisiejszego pożaru do jakiego doszło w miejscowości Piotrkówek, w gminie Słubice było zwarcie linii energetycznej, do którego doprowadziły wierzchołki drzew.

Dziś, 10-go czerwca w godzinach popołudniowych dźwięk syreny alarmowej przywołał do strażnicy naszych druhów. Do SK KM PSP w Płocku wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu w miejscowości Piotrkówek, w gminie Słubice. Do zdarzenia udaliśmy się zastępem GBA.

Zadymienie nie było intensywne co spowodowało, iż miejsce zdarzenia udało się dostrzec dopiero będą w bezpośrednim jego sąsiedztwie. Po szybkim rozpoznaniu stwierdzono pożar zarośli i ściółki leśnej na niewielkim obszarze, jednakże zagrożeniem była linia energetyczna biegnąca bezpośrednio nad miejscem wystąpienia pożaru. Rozwinięta została linia główna oraz dwie linie gaśnicze, sytuacja została szybko opanowana, a ogień przygaszony. W trakcie naszych działań na miejsce dotarły zastępy z OSP w Gąbinie oraz JRG nr 2 w Płocku. Teren został dokładnie przelany i powtórnie sprawdzony. Po stwierdzeniu braku zagrożenia działania na miejscu zostały zakończone i zastępy wróciły do swoich strażnic.

W drodze powrotnej do strażnicy uzupełniliśmy wodę w zbiorniku i bezpiecznie zaparkowaliśmy nasz pojazd w garażu.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

369[M]69 GCBA MAN TGS – OSP w Gąbinie

362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku

362[M]25 GCBA MAN TGA – JRG nr 2 w Płocku