Pożar trawy blisko zabudowań

Piękna, wiosenna i bezdeszczowa pogoda za oknami wielu cieszy, ale jednocześnie niesie za sobą zwiększone ryzyko pożaru suchej roślinności.

Dziś, 8-go kwietnia w godzinach porannych dyżurny SK KM PSP w Płocku otrzymał zgłoszenie o pożarze trawy w miejscowości Budy, w gminie Słubice. Do zdarzenia zadysponował naszą jednostkę, z której do działań wyjechał zastęp GBA. Zgodnie ze zgłoszeniem pożar obejmował suchą trawę, jednocześnie kierując się w stronę zarośli oraz zabudowań.

Kiedy dotarliśmy na miejsce pożar został przygaszony przez osoby postronne. Swoim oddziaływaniem objął teren ok. 100 metrów kwadratowych. Do naszych zadań należało przelanie pogorzeliska oraz terenu sąsiedniego tak, aby żadne zarzewie ognia nie przeniosło się na pobliskie zarośla oraz znajdujący się niedaleko budynek mieszkalny.

Po zakończeniu działań zastęp uzupełnił wodę w zbiorniku i powrócił do strażnicy.