Pożar w Nowym Wymyślu

Dziś, 24-go lutego w godzinach popołudniowych otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Nowe Wymyśle w gminie Gąbin gdzie doszło do pożaru.

Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem GBA. Przed naszym przybyciem na miejsce dotarł zastęp z OSP w Gąbinie, a wspólnie z nami zastęp z JRG nr 2 w Płocku.

Na miejscu okazało się, iż doszło do pożaru w opuszczonym budynku po byłej firmie Agromłyn, zwanej potocznie “Smródka”. Wewnątrz budynku znajdował się wykopany w ziemi kanał, w którym składowane były przewody oraz tworzywa sztuczne. W wyniku pożaru doszło do intensywnego zadymienia.

Ratownicy w aparatach ODO weszli do budynku i przy pomocy linii gaśniczej zdołali szybko opanować pożar. Następnie użyty został wentylator oddymiający. Po ponownym sprawdzeniu terenu i stwierdzeniu braku zagrożenia działania zostały zakończone.

Po zakończeniu działań zastęp wrócił do strażnicy.

 

Zastępy na miejscu działań:

369[M]06 GCBA MAN TGM – OSP w Gąbinie

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

362[M]25 GCBA MAN TGS – JRG nr 2 w Płocku


Wyświetl większą mapę