Pożar wiaty

Dziś, 23-go lutego, w późnych godzinach popołudniowych, dyżurny SK KM PSP w Płocku odebrał zgłoszenie o pożarze wiaty na terenie wytwórni cegły w Wymyślu Polskim, w gminie Słubice.

Do zdarzenia zadysponowane zostały znaczne siły i środki Ochotniczych Straży Pożarnych i Państwowej Straży Pożarnej. Z naszej jednostki do działań wyjechały zastępy GBA oraz GLBA-Rt.

Kiedy dotarliśmy na miejsce, działania rozpoczynały zastępy z OSP w Gąbinie. Pożar objął fragment wiaty, w której składowane były drewniane palety. Wiata konstrukcji metalowej pokryta była deskowaniem oraz papą, stanowiącymi pożywkę dla ognia. Pożar znajdował się w początkowej fazie i nie zdążył się jeszcze rozprzestrzenić. Dzięki szybkiej reakcji udało się uniknąć znacznych strat. Nasi ratownicy rozwinęli jedną linie główną oraz jedną linię gaśniczą, która była dopełnieniem rozwiniętych wcześniej innych linii gaśniczych. Po szybkim ugaszeniu płomieni ratownicy przystąpili do demontażu fragmentów wiaty oraz sprawdzeniu sąsiednich wiat, również przy użyciu kamery termowizyjnej. W pozostałych wiatach również składowane były drewniane palety, dlatego dokładnie przelany został teren sąsiadujący ze źródłem pożaru.

Po zakończeniu działań zastępy udały się dopełnić wodę w zbiorniku i wrócił do strażnic.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach