Święto Michała w Grzybowie

Wydarzenie pod hasłem Święto Michała, które odbywa się w Stowarzyszeniu Ekologiczno-Kulturalnym „Ziarno” w Grzybowie, wpisało się w tradycję wydarzeń na terenie Gminy Słubice oraz regionu.

Wczoraj, 25-go września zastęp GBA z naszej jednostki, na zaproszenie organizatorów, realizował zabezpieczenie przeciw pożarowe podczas tegorocznego Święta Michała. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne „Ziarno” w Grzybowie, przy współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowym Centrum Kultury, Uniwersytetami Ludowymi, Narodowym Instytutem Wolności oraz Fundacją Velux.

Przybyli na wydarzenie goście mogli uczestniczyć w odsłonięciu muralu oraz otwarciu wystawy wycinanek. Ponadto goście mogli uczestniczyć w wielu warsztatach, w tym m.in.: ceramicznych, wikliniarskich, wypieku chleba, wycinankarstwa czy stolarskich. Na Święcie Michała wystąpili również Zespół Ludowy im. Cecylii Milczarek „Grzybowianki i Grzybowiacy” oraz Kapela Ludowa Niwińskich. Organizatorzy przygotowali również poczęstunek.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie oraz gratulujemy podjętego trudu organizacji tego wydarzenia. Cieszymy się, iż zabezpieczenie przebiegło spokojnie i bez wydarzeń.