Ty też możesz wesprzeć Ukrainę!

W obliczu agresji zbrojnej na Ukrainę, Polacy nie pozostają obojętni i bardzo aktywnie włączają się w pomoc naszym wschodnim sąsiadom. Pomoc realizowana jest na różne sposoby.

Wczoraj przekazaliśmy sprzęt dla strażaków z Ukrainy, a od dziś (28 luty – poniedziałek) rozpoczynamy zbiórkę darów rzeczowych, które przekazać może każdy mieszkaniec. Zbiórkę koordynuje Urząd Gminy w Słubicach, przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Słubicach, Szkołą Podstawową w Piotrkówku, Szkołą Podstawową w Świniarach oraz Ochotniczymi Strażami Pożarnymi z terenu Gminy Słubice – OSP w Słubicach, OSP w Łaziskach, OSP w Juliszewie, OSP w Wiączeminie Polskim.

Co zbieramy:

• materiały opatrunkowe, środki odkażające, paracetamol, ibuprofen, aspirynę, leki przeciwbólowe, koce termiczne, węgiel leczniczy, leki na biegunkę;
  • artykuły spożywcze o długim okresie przydatności do spożycia, m.in. mąka, kasza, ryż, cukier, mleko w proszku, konserwy, herbata, kawa, woda;
  • artykuły higieniczne i środki czystości m.in. pieluchy, chusteczki nawilżające, podpaski, mydło, szampon itp.;
  • profesjonalny sprzęt krótkofalarski do komunikacji, latarki, czołówki, baterie, butelki z filtrem;
  • koce i śpiwory.

UWAGA! – NIE ZBIERAMY ODZIEŻY

Wskazane wyżej rzeczy można przekazać do wskazanych punktów:

W godzinach 8:00 – 14:30

• Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Słubicach
  • Szkoła Podstawowa w Piotrkówku
  • Szkoła Podstawowa w Świniarach

W godzinach 16:00 – 20:00

• Strażnica Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach
  • Strażnica Ochotniczej Straży Pożarnej w Łaziskach
  • Strażnica Ochotniczej Straży Pożarnej w Juliszewie
  • Strażnica Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiączeminie Polskim

Z góry dziękujemy za okazane wsparcie!

Niech żyje Polska, niech żyje Wolna Ukraina!