Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości

W godzinach popołudniowych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach odbyły się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości, których organizatorami byli: Wójt Gminy Słubice, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Słubicach oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Słubicach.

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 16:00 przy budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Słubicach, gdzie zgromadzeni uformowani w szyk udali się w marsz ulicami Słubic. Pierwszym przystankiem była symboliczna płyta pamiątkowa z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, która odsłonięta została w minionym roku na terenie przy Urzędzie Gminy w Słubicach. Złożone nam zostały kwiaty i zapalone znicze. Następnie zebrani przemaszerowali do symbolicznego pomnika zlokalizowanego przy Kościele Parafialnym w Słubicach, gdzie również złożone zostały kwiaty i zapalone zostały znicze. Nad bezpieczeństwem przemarszu, na prośbę Wójta Gminy Słubice, czuwali druhowie z naszej jednostki.

 

Marsz ulicami Słubic powrócił do Gminnej Biblioteki Publicznej gdzie na zebranych czekał ciepły poczęstunek, a następnie koncert pieśni patriotycznych. W koncercie wystąpili: dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Słubicach, Zespół Ludowy Grzybowianki, Zespół Ludowy Grzybowianki & Grzybowiacy oraz Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach.