Wizyta Księdza Biskupa w Parafii w Słubicach

Miniona niedziela – 23 maja, była bardzo ważnym dniem w historii Parafii w Słubicach. Tego dnia odbyła się wizytacja Księdza Biskupa Diecezji Łowickiej.

Parafię pw. Św. Marcina w Słubicach odwiedził Biskup Diecezji Łowickiej – Ksiądz Andrzej Dziuba. Zgodnie z wieloletnią tradycją pierwsze powitanie miało miejsce na granicy parafii Słubice, w miejscowości Wólka, gmina Sanniki. W powitaniu udział wzięli druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych sformowani w pododdział, pod dowództwem Komendanta Gminnego – Wiesława Cichosza. W składzie pododdziału znalazł się Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Słubicach – Krzysztof Dylicki oraz druhowie z jednostek: OSP w Słubicach, OSP w Łaziskach, OSP w Grzybowie oraz OSP w Wólce. W powitaniu wziął również udział Wójt Gminy Słubice – Jacek Kozłowski.

Ksiądz Biskup w asyście strażaków przejechał do Kościoła w Słubicach, gdzie miało miejsce powitanie przez Proboszcza Parafii w Słubicach – Księdza Romana Batorskiego oraz uroczysta Msza Święta. W Eucharystii udział wziął pododdział Strażaków oraz Poczty Sztandarowe jednostek OSP w Słubicach i OSP w Wólce. Uroczystość uświetniła Orkiestra Dęta OSP w Słubicach pod batutą Kapelmistrza Szymona Ogrzebacza. Naszą jednostkę w tym podniosłym wydarzeniu reprezentował poczet sztandarowy w Składzie: Przemysław Adamowicz, Tomasz Robak, Krzysztof Kaczmarek oraz druhowie: Marek Tarka, Krzysztof Dylicki, Andrzej Markiewicz, Marek Bogiel, Adam Rączka, Mariusz Robak i Sylwester Serwach.