Zapowiada się burzowe popołudnie i noc

Fala upałów z jaką mamy do czynienia w Polsce przyczynia się również do możliwości powstawania burz, z których część ma gwałtowny charakter.

Zgodnie z prognozami, dzisiejsze popołudnie oraz noc mają upłynąć pod znakiem silnych opadów deszczu, burz, a dodatkowo towarzyszyć im mogą silne porywy wiatru, których prędkość dochodzić może do 100 km/h.

Portal lowcyburz.pl wydał ostrzeżenie 2 stopnia dotyczące ryzyka wystąpienia intensywnych opadów deszczu, opadów dużego gradu oraz porywistego wiatru, jak i ryzyka wystąpienia trąby powietrznej. Swym zasięgiem ostrzeżenie obejmuje m.in. teren północnego i zachodniego Mazowsza.

Takie warunki mogą stanowić zagrożenie dla mienia, zdrowia, a nawet życia. Bezwzględnie należy zachować ostrożność i ograniczyć przebywanie na dworze. Pamiętajmy również, aby zabezpieczyć przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr i wyrządzić szkody. W razie wystąpienia niebezpiecznego zdarzenia należy zaalarmować odpowiednie służby pod numerami 112 – Centrum Powiadamiania Ratunkowego lub 998 – Państwowa Straż Pożarna. Zwracajmy uwagę na to co dzieje się dookoła nas, dostrzeżona przez nas wisząca nad drogą, złamana gałąź może uchronić inne osoby od uszkodzenia pojazdu, utraty zdrowia lub życia.

www.lowcyburz.pl

www.pogodynka.pl

www.meteo.pl

www.rcb.gov.pl