Brzoza wyrwana z korzeniami zablokowała drogę

Dziś, 8-go listopada, przed godziną 15 otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Grzybów, w gminie Słubice, gdzie powalone drzewo zablokowało przejazd.

Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem GBA. Po sprawnym dojeździe na miejsce sytuacja została rozpoznana. Drzewo zostało wyrwane z korzeniami i upadło na drogę gminną nr G12 całkowicie ją blokując. Gdyby drzewo upadło na przejeżdżający drogą pojazd mogłoby dojść do tragedii.

Kiedy sytuacja została rozpoznana miejsce działań zostało zabezpieczone, a przejazd drogą przez pewien czas był niemożliwy. Przy pomocy pilarki spalinowej drzewo zostało pocięte na drobniejsze fragmenty, a następnie usunięte przez ratowników poza drogę, tak, aby nie stanowiło zagrożenia i nie utrudniało przejazdu. Następnie droga została zamieciona z trocin i drobnych gałęzi, a przejezdność została przywrócona.

Po zakończeniu działań zastęp wrócił do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

Mapa Polski Targeo