Mężczyzna upadł z wysokości

Dziś, 27-go listopada w godzinach przedpołudniowych otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Potok Biały, w gminie Słubice.

Treść zgłoszenia mówiła o upadku mężczyzny z rusztowania. Do zdarzenia udaliśmy się zastępem GBA. W chwili gdy dojeżdżaliśmy na miejsce do lądowania podchodził śmigłowiec LPR, a na miejscu pracowali już ratownicy z Zespołu Ratownictwa Medycznego. Śmigłowiec wylądował na drodze co wymagało jej czasowego całkowitego zamknięcia dla ruchu.

Do naszych zadań należała pomoc członkom ZRM i LPR przy opiece nad pacjentem oraz zabezpieczenie miejsca zdarzenia, w tym również odseparowaniem od zdarzenia osób postronnych. W trakcie naszych działań na miejsce dotarł patrol policji oraz zastęp z JRG nr 2 w Płocku.

Ratownicy medyczni wraz z lekarzem, przy wsparciu ratowników z naszej jednostki oraz z JRG nr 2 w Płocku przygotowali poszkodowanego do transportu do szpitala oraz pomogli w przeniesieniu go do śmigłowca. Następnie ratownicy zabezpieczyli miejsce startu maszyny, która przetransportowała poszkodowanego do szpitala.

Po starcie maszyny nasze działania się zakończyły i zastęp wrócił do strażnicy.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku

SP-HXO Ratownik 18 Eurocopter EC135P2+ – LPR Baza Płock

W02 112 ZRM P Volkswagen Crafter – WSPRiTS w Płocku, Stacja Iłów

Y258 Policja Opel Astra – KP w Gąbinie

Mapa Polski Targeo