Nietypowa wieczorna interwencja

Dziś, 22-go listopada we wczesnych godzinach wieczornych otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Zofiówka w gminie Łąck.

Do zdarzenia zadysponowany został zastęp 369[M]67 SH Star – podnośnik hydrauliczny z koszem. Okazało się, iż celem interwencji strażaków był kot, który wdrapała się na drzewo i od dłuższego czasu nie mógł z niego zejść.

Kiedy dotarliśmy na miejsce czekał już na nas zastęp 369[M]48 GBA Mercedes-Benz Atego z OSP w Łącku, który podjął nieskuteczne próby bezpiecznego sprowadzenia zwierzęcia na ziemię. Przy pomocy podnośnika udało się dostać na wysokość, na której znajdowało się wystraszone zwierzę i bezpiecznie przetransportować na ziemię, gdzie czekała już na niego właścicielka.

Po zakończonych działaniach zastęp wrócił do strażnicy.